نگاهی تحلیلی - آماری به بهترین خط دفاعی گسترش فولاد در ادوار لیگ برتر + نمودار

گسترش فولاد که از فصل سیزدهم وارد رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران شده، در نخستین سال حضورش تا هفته سیزدهم این رقابت ها 16 گل و در سال دوم نیز 17 گل خورده برای خود ثبت کرد اما این تیم در فصل جاری تنها 9 گل در13 هفته نخست رقابت ها دریافت کرده است.
از نکات قابل توجه در این رابطه روند کاهش گل های خورده این تیم در هفته های اخیر است.

با توجه به اینکه بازیکنان خط دفاعی گسترش فولاد در لیگ پانزدهم سابقه حضور چند ساله در کنار یکدیگر را داشته اند به نظر می رسد شناخت این بازیکنان از همدیگر و تجربه بالای آنها عامل حفظ دروازه و روند رو به رشد این تیم بوده است. به بیانی واضح تر، مرتضی اسدی به همراه محمد نصرتی و مصطفی اکرامی بازیکنان ثابت خط دفاعی گسترش فولاد هستند که علاوه بر تجربه بالا، بواسطه سابقه حضور چندین ساله در کنار یکدیگر، شناخت و هماهنگی مناسبی با همدیگر دارند.
از سوی دیگر سید امید نظامی پور به عنوان با قدیمی ترین بازیکن گسترش فولاد پس از یک سال حضور در کنار اسدی علاوه بر کسب تجربه کافی توانسته است با دیگر بازیکنان خط دفاعی تیمش هماهنگ شود و همانطور که فراز کمالوند در کنفرانس پس از بازی با سپاهان گفت، با توجه به تجربه بالا و توان فنی مدافعین گسترش فولاد اگر این تیم قصد ارائه بازی تدافعی را داشته باشد حریفان به سختی خواهند توانست به سمت دروازه گسترش فولاد نفوذ کنند.
به نظر می رسد علی رغم برخی انتقادات انتخاب بازیکنانی با تجربه برای خط دفاعی گسترش فولاد نتیجه مناسبی داشته و این تیم یکی از بهترین خطوط دفاعی لیگ را تا بدین جای کار داشته است ، در حال حاضر گسترش فولاد با 9 گل خورده پس از استقلال خوزستان و ذوب آهن اصفهان سومین خط دفاعی قدرتمند لیگ برتر را در اختیار دارد.

amarDDDDD

تهیه شده از : واحد آمار و اطلاعات روابط عمومی باشگاه گسترش فولاد تبریز

 

نظرات

  • متاسفانه نظری یافت نشد!

نظری بنویسید!